Henry Achiron



 
Committees
Tort Law Section

 
Hon. Rachel Adams



 
Committees
Family Law Section

 
Roger Adler



 
Committees
Criminal Law Section
Elder Law Committee
Federal Courts Committee
Trusts & Estates Section

 
Arthur Aidala



 
Committees
Compensation Committee
House Committee

Position
House Committee Co-Chair

 
Louise Albenda



 
Committees
Banking Committee
Elder Law Committee
Health Care Committee
Real Property Section
Surrogate's Court Committee
Trusts & Estates Section

 
Allana Alexander



 
Committees
Assigned Counsel In Criminal Court Screening Committee (18B)

 
Deepa Ambekar



 
Committees
Criminal Court Of The City Of New York Committee
Criminal Law Section

 
Mr. Walter Anderocci



 
Committees
Family Law Section

 
Mr. Daniel Antonelli



 
Committees
Annual Dinner Committee
Computer Technology Committee
Lawyer Referral Service Committee
Mentor Program Committee
Strategic Planning Committee
Surrogate's Court Committee
Trusts & Estates Section

Position
Computer Technology Committee Chair
Lawyer Referral Service Committee Chair
Trusts & Estates Section Vice Chair

 
Kerry Archer



 
Committees
Surrogate's Court Committee

 
Curtis Arnel



 
Committees
Family Court Committee
Family Law Section

 
Lauren Arnel



 
Committees
Family Court Committee
Family Law Section
Young Lawyers Section

Position
Young Lawyers Section Vice Chair

 
Kenneth Aron



 
Committees
Commercial Law & Litigation Committee
General Practice Section
Tort Law Section
Trusts & Estates Section

 
Marc Aronson



 
Committees
Civil Court Of The City Of New York Committee
Grievance Committee
Part 137 Attorney-Client Fee Dispute Resolution Program
Professional Ethics Committee
Real Property Section

 
Elaine Avery



 
Committees
Annual Dinner Committee
Family Law Section

 
Adam Bailey



 
Committees
Real Property Section

 
Mr. Bradley Bailyn



 
Committees
Banking Committee

 
Summerfield Baldwin



 
Committees
Elder Law Committee
Supreme Courts Committee
Surrogate's Court Committee
Trusts & Estates Section

 
Steven Bamundo



 
Committees
Annual Hon. Theodore T. Jones, Jr., Foundation Golf Outing Committee
Transportation Law Committee

 
Angela Barker



 
Committees
Family Law Section

 
Thomas Basile



 
Committees
Surrogate's Court Committee
Trusts & Estates Section

 
Hon. Ariel Belen



 
Committees
Commercial Law & Litigation Committee

 
Mr. Glenn Bell



 
Committees
Elder Law Committee
Surrogate's Court Committee
Trusts & Estates Section

 
Hiram Bell, III



 
Committees
Criminal Law Section
Trusts & Estates Section

 
Vel Belushin



 
Committees
No Fault Committee